ÜCRETSİZ DEĞERLENDİRME RANDEVUSU

 

Aşağıdaki formu eksiksiz olarak doldurarak Ücretsiz Değerlendirme Randevusu talebinde bulunabilirsiniz. İlgili personelimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçerek randevu tarih ve saat ile ilgili bilgi verecektir.

 

Randevu için müsayit olduğunuz günleri seçiniz

İletişim Bilgilerimiz İçin Tıklayınız...

 

SAYGI ÇANKAYA ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ

 
  • image
  • image
 
Tarihçemiz
Kurumumuz "Yanınızdayız-Yakınınızdayız", "Eğitim Her Çocuğun Hakkıdır", "Gelin Birlikte Başaralım" çağrısıyla 04.03.2003 tarihinde Saygı Özel Eğitim Kurumlarının bir halkası olarak Çankaya Yıldız’da açtığı Özel Saygı Çankaya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile özel eğitim sektörüne adımını atmıştır.
 
Önce bir bina altında başladık. Sürekli özel eğitimin fiziki şartlarına uygun yeni mekân arayışları içinde olduk. Bu gün ise öveçler vadisi içinde yeşillikler ortasında 2000 m2 yi aşan müstakil binamızda hizmetimizi sürdürmekteyiz.
 
Özel eğitimde on beşinci yılını kutladığımız Kurumumuz,uzman ve deneyimli mesleki personeli öncülüğünde özel eğitime muhtaç çocuklarımızın ihtiyaçlarına en uygun şekilde yapılandırılmıştır.
İlkelerimiz
1. Özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerimiz, uzman ve deneyimli meslek elemanlarınca bir ekip çalışması şeklinde yürütülür. Öğrenci aileleri ve diğer uzman kurum ve kuruluşlar da bu ekibin ayrılmaz üyesidirler.
 
2. Çocukların ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanmış Bireyselleştirilmiş Eğitim Programları hazırlanıp uygulanır. Bu programlar eğitim süreci içinde geliştirilir.
 
3. Bireyselleştirilmiş eğitim uygulamasında aşağıda belirtilen ön kabuller hareket noktamızı oluşturur. Bireyselleştirme, bireylerin yetersizliklerine göre değil, yapabildiklerine göre amaçları, muhtevayı ve yöntemi düzenlemektir. Eğitim programlarının bireyselleştirilmesinde, bireylerin ve programların analizi yapılır.
 
4. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon hizmetlerimiz bireyin toplumla etkileşim ve karşılıklı uyum sağlama sürecini karşılayacak şekilde planlanır.
 
5. Saygı Çankaya Özel Eğitim Kurumları'nda eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri bireyin özelliklerine uygun eğitim ortamlarında verilir.
Vizyonumuz
Biz,
 
Eğitimi temel ihtiyaç kabul eden,
 
Öğrencilerine ve velilerine her türlü eğitim fırsatını tanıyan,
 
Gelişmeyi ve öğrenmeyi karşılıklı olarak destekleyen,
 
Duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilen,
 
Tüm fikirlere açık olan,
 
Doğruları yaptığında tepkilerden korkmayan,
 
İletişim ve teknolojiye önem veren,
 
Yüksek moral gücüne sahip,
 
Her gün daha iyiye ulaşmak için çalışan,
 
Her veliye, en değerli varlığını bize emanet etmenin güven, huzur ve mutluluğunu yaşatan Saygı ailesiyiz.
Misyonumuz
Saygı Çankaya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumu olarak biz;
 
Tüm özel bireylerin,
 
Sunduğumuz hizmetlerden yararlanması,
 
Toplum yaşamına uyum sağlaması,
 
Yapabileceklerinin en iyisini yapması,
 
Yaşadıklarının ve hissettiklerinin her alanda toplum tarafından kabullenilmesi,
 
Yüreklerindeki sesin duyurulması,
 
Saygı, sevgi ve hoşgörüyle beslenen toplumsal bir bilinç ile desteklenmesi için varız.
 

KADROMUZ

 
 
 

Özel eğitime muhtaç çocuklarımıza, beklentilerinin de ötesinde en kaliteli hizmeti sunmak ve saygınlığımızı başarılarımızla perçinlemek, alanında uzman, mesleğine aşık ve sevgi dolu bir ekibin özverili çalışmalarından geçtiğini biliyoruz.

Kurumumuz bünyesinde faaliyet gösteren başarılı ve özverili çalışmalarıyla büyük hizmetleri bulunan ve SAYGI Ailesinin temel unsurlarından birini oluşturan kadromuzun çalışmalarını takdirle anıyor, kuruluşundan bu yana emeği geçenlere de ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz.

 

İDARİ

 
 
 

EĞİTİM

 
 
 

FİZYOTERAPİ

 
 
 

HİZMET